Slippers

 
 
 
 

Slippers

Order by: Descending order
 
Ladies’ slippers RAK with nice design and comfortable low wedge heels. LIMITED EDITION.
9,20 €
Ladies’ slippers RAK with nice design and comfortable low wedge heels. LIMITED EDITION.
9,20 €

 
 

Nohy v teple pre každého

 

V niektorých domácnostiach sa papuče používajú celoročne, či už je to kvôli poriadku v domácnosti, alebo kvôli nachladnutiu. Najviac sa však papuče využívajú v domácnostiach keď prichádza zimné obdobie, vtedy sa najviac stretávame s chladnými podlahami a svoje nohy si chceme chrániť a udržať v teple. Výber domácej obuvi / papúč by sme nemali podceňovať. Papuče majú pre každú vekovú kategóriu určité špecifiká. U detí preferujeme ohybné a priestranné obutie, násťročný preferujú vzhľad a dospelý pohodlie.

 

Papuče ako plnohodnotná obuv

 

Každá obuv by mala spĺňať určité kritériá. V papučiach, či už doma, v škole, alebo v zamestnaní, trávime viac času než v normálnych topánkach. Pritom výber papúč často podceňujeme. Rovnako ako pri výbere hocijakej inej obuvi, aj pri papučiach by sme mali dbať na správnu veľkosť a šírku. Správna dĺžka je taká, ktorá v oblasti päty (0,5 cm) a prstov ( 0,5 cm) necháva niekoľko milimetrov voľného priestoru. Šírka papúč je v mnohých prípadoch rôzna a záleží na šírke nohy, no niektoré papuče majú nastaviteľný popruh, ktorý si sami nastavíte. No nezabúdajte, že vaša noha by mala v prvom rade dýchať a mať dostatok priestoru. Pri výbere papúč dbáme aj na materiál, dávame prednosť priedušným materiálom, ktoré odvádzajú vlhkosť.

 

Domáce pohodlie

 

Vzhľadom k tomu, že v papučiach trávime väčšinu času, je treba dbať na pohodlie. Avšak nie len komfort je ten dôležitý, pri výbere papúč by sme sa mali zamerať aj na ďalšie faktory. Dôležitá je kvalitná podošva s dobrými tlmiacimi vlastnosťami, taktiež správne tvarovaná stielka, ktorá zaistí pohodlné usadenie chodidla. Okrem bežných stielok pri papučiach sa stretávame aj so zdravotnými, ktoré podporujú klenbu a tlmia nárazy. Podrážka by mala byť protišmyková a vyvýšená. Pri výbere papúč dbáme na pohodlie a stabilitu nôh pri chôdzi, predsa len, aj papuče nám robia domov.

 

V eshope Prezuvky.sk ponúkame aj dámske papuče a pánske papuče

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Full (Desktop) version